Türkiye’de deprem riski altındaki bölgelerde bulunan hastanelerde, sismik izolasyon teknolojisi kullanılıyor


606
13 shares, 606 points

Türkiye’de deprem riski altındaki bölgelerde bulunan hastanelerde, sismik izolasyon teknolojisi kullanılıyor. Ancak uygulama binalarla sınırlı değil. 305 köprü ve viyadükte de bu sistem mevcut.

 kaynak: http://instagram.com/p/B7_7hDhB0__


Paylaş:

606
13 shares, 606 points

Yorum

  1. Her yerde reklamını yapıyorlar herkes bunu konuşuyor böyle bişey varsa neden devlet bunu zorunlu hale getirmiyor İstanbul’da orta halli bir daire 300 bin TL’den başlıyor milyonlara varan daireler var mütahit beyler 200 bin değilde 175bin kazansınlar daire başı insan canından daha mı kıymetli! Ben bir binaya gerekenden bir çivi eksik çaksam vicdan azabından uyuyamam bu kadar insanın sorumluluğunu alıp çok rahatlar !

  2. Devlet bu sistem için vatandaşlarina yardımcı olmalı özellikle deprem bölgelerindeki binalar için. Bildiğim kadarıyla binalara sonradan da takılabiliyormuş bu sistem. Devletimiz bu projeye el atmalı. Halkın canı her şeyden daha önemlidir.

  3. Evden sag kurtulursak köprü de yatarız artık ???? kentsel dönüşüm e yetişemicez bina güçlendirme olayına girin maliyeti az hep mülk sahipleride el atar en olmadı doğru yöntemi belediye önerisi firmalarda yaptıralım

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın