Süleymani suikastı sonrası hangi etiketler, neden sosyal medyada gündem oldu?


574
10 shares, 574 points

#Süleymani
#FranzFerdinand
#Trump
#WWIII

Süleymani suikastı sonrası hangi etiketler, neden sosyal medyada gündem oldu?

Süleymani suikastı sonrası hangi etiketler, neden sosyal medyada gündem oldu?

İran'ın Orta Doğu politikasının en etkili ismi olan Kasım Süleymani'nin ABD tarafından düzenlenen suikastla öldürülmesi dünyanın gündemine oturdu. Sosyal medyada da konuyla ilgili birçok paylaşım yapılırken, özellikle Franz Ferdinand ve #3WW etiketlerinin ön plana çıkmasını…


kaynak


Paylaş:

574
10 shares, 574 points

Yorum

 1. Trump secilme den once ne dedi. Secilirsem isit i Bomba manyagi yapacam dedi ve yapti. Simdi yil sonunda tekrar secim var bu sefer onu tekrar sececez ve katil Irani Bomba manyagi yapacaz…. Sokaklarda milleti asmanin ne oldugunu gorsun. Kadinlara tecavuz edip sonra da onu asmalar neymis gorsunler….

 2. Bu iranlı general abd askerleri gölgesinde en çok müslüman katliamı yapan kansızın tekidir. Zalimi kafir, kafiri zalim cezalandırıyor.
  Şia devleti kurmak için ,kîymadıklari can kalmadı. Bunuda abd askerleri korumasında yaptı.
  Şimdi noldu? Menfaat çatışması. Ve geberdi. İran tarih boyu, müslümanlarla savaştı. Hiç harici düşmanı yok.
  Dinsiz,rusya ve çin en iyi ortağıdır.
  Suriyedede en çok katliam yapan irandır.
  Bunlar dünyanın sakallı şeytanıdır.

 3. Kasım şeytani,,az mi gariban mahsum insanin sivilin kanina gitti, katletti..o füzenin dümelerine basan eller öpülür.. Önce Ebubekir El şeytani, şimdi Kasım şeytani,,,. domuzlar tarafından gebettildi..

 4. o kadar yıllık kahramanınızın trump ın seçim yatırımına kurban gitmesi ya da iç karışıklık sarmalında günden güne boğulmaya başlayan iran da incelen safların bir anda tutkalla yapıştırılmış gibi birbirine kenetlenmesi, rejim karşıtı muhalif güçlerin bile bir anda bir konsensüs dahilinde toplanmış olması sonucu rejimin nefes alması.
  bu suikast öyle sadece trump istedi diye olacak bir suikast değil. işin içinde iran varsa Ortadoğu da ki her denklem pislik kokar.

 5. – Fakir bir çiftçinin oğluydu. Babasının borçlarını ödemek için ortaokulu bırakan Kasım Süleymani’nin askeri okul eğitimi yoktu. Bütün askeri eğitimi sadece 45 gün. Ordudaki kariyer yükselişini 10 bin Kürdün öldürülmesiyle sonuçlanan 20 Ağustos 1979’daki Kürt ayaklanması sayesinde oldu. Yani, yükselmek, general olmak için 10.000 Kürdü katletmek gerekiyordu, Kasım Süleymani de öyle yaptı. Kerkük ihanetinde Haşdi Şabi ‘ye komuta etti.8 yıldır devam eden Suriye iç savaşında da aktif rolü olan Kasım Süleymani bu gün Amerikan helikopterlerinden fırlatılan füzelerle öldürüldü. Ona rahmet de, lanet de dilemiyorum. Böyle bir katile öbür dünyada ne yapılması gerektiğini Allah’tan daha iyi bilecek değiliz.

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın