@sozcumuratoglu ‘nun yazısından bir bölüm. Şeyh, geçen yıl 15 milyar dolar yoll…


583
10 shares, 583 points


@sozcumuratoglu ‘nun yazısından bir bölüm.

Şeyh, geçen yıl 15 milyar dolar yolluyorum diye tweet atmıştı. Galiba hesaplar karıştı. Hazine’nin hesabına gelmesi gerekiyordu. Kim bilir kimin hesabını gitti?

Katar hiç mi yatırım yapmadı? Yaptı! Daha çok olmuşları topladı. Finansbank’ı gayet ucuza aldı. ABank’ı bünyesine kattı.

BMC’nin yarısını yandaşla paylaştı. Şu şansa bakın ki aldıktan sonra şirket tank ihalesini kazandı. Milyarlarca dolarlık Tank-Palet fabrikasını bedavaya kaptı.

Digitürk’ü aldı. ATV-Sabah ortaklığı, Banvit ortaklığı, Marmaris’te oteller, Beymen, inşaat şirketleri, Boğaz’da yalı, Sürmene’de yayla derken ciddi para yatırdı.

Kısaca ölü fiyatına ne varsa onları aldı. Öyle sevindi ki, Şeyhi Türkiye’ye 500 milyon dolarlık uçak hediye etti. Daha pahalısı tarihte görülmedi.Belli ki Türkiye altında kalmadı. Katar Emiri’nin annesi Şeyha Moza’nın Kanal İstanbul güzergâhında 44 dönüm arazi aldığı ortaya çıktı! Sahi taa Katar’dan nasıl da anladı, o arazilerin prim yapacağını?kaynak: http://instagram.com/p/B75BTJxpj2D


Paylaş:

583
10 shares, 583 points

Yorum

  1. Bu kadar net anlatıyorsunuz ama bu k örümcek beyinliler anlamaz yada bu hükümetten çıkarı olanlar öyle felakete sürükleniyoruz bir kaç kişiden hariç kimse takmıyor ne olacak halimiz bilmiyorum oğlum biz göremeyiz o kötü günkeri ömrümüz yetmez ama evlatlarımızı çok kötü günler bekliyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın