Rahmi Turan’ın yazısından bir bölüm. Depremler yüzyıllardır Türkiye’nin ürkütüc…


588
11 shares, 588 points


Rahmi Turan’ın yazısından bir bölüm.

Depremler yüzyıllardır Türkiye’nin ürkütücü gerçeğidir.

10 Eylül 1509’da İkinci Beyazıt zamanında meydana gelen İstanbul depreminde 130 bin kişi ölmüş ve tarihe adı “Küçük kıyamet” olarak geçmiştir. Kayıtlarda, deprem sonrası denizde oluşan büyük dalgaların Galata Kulesi’ne kadar ulaştığı yazılıdır.

Cumhuriyet döneminde meydana gelen çok sayıda depremin en yıkıcısı 1939’daki Erzincan depremidir. 7.9 büyüklüğündeki korkunç depremde 33 bin yurttaşımız ölmüştür.

Yakın zamandaki en büyük deprem 1999’da meydana gelen Gölcük merkezli Marmara depremidir. 7.4 büyüklüğündeki depremde 18 bin vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Siyasal iktidarlar deprem hakkında bol bol konuşuyorlar ama nedense bilim adamlarının uyarılarına kulak vermiyorlar.Çok uzun olmayan bir gelecekte 7’den büyük bir deprem İstanbul’u vuracak! Bilim adamları öyle söylüyor.

Siyasal iktidar Kanal İstanbul gibi uçuk projeye milyarlar harcayacağına riskli binaları sağlamlaştırarak İstanbul’u depreme hazırlasa çok daha iyi olmaz mı?

Kanal İstanbul’u bırak, deprem İstanbul’a bak!

AKP iktidarı uyarılara kulak vermeyip milyonlarca İstanbullunun hayatını tehlikeye atarsa bu vebalin altından kalkamaz!kaynak: http://instagram.com/p/B75RdN7JdCc


Paylaş:

588
11 shares, 588 points

Yorum

  1. Saten akp kendi menfaatleri kendi çıkarları için uğraştı ve uğraşıyor damadi da kendi şahsi kendileri için ekonomimiz gayet iyi gidiyor dünyada birinciyix der ????

  2. Insanlar öldükten sonra ahlar çıksa ne önemi var Akp yıkılsa ne önemi var.Akp gider Bkp gelir bizdeki bu satılmış insanlara hayranlık bitmesinden sonra çok çekeceğiniz var çok ????

  3. Deprem olmasini hic kimse istemez ama bir türkiye gerceği ortada ve bizim basimizdakiler bu konuda gercekci adimlarda coooook gec kaldilar gecen seneye kadar İMAR BARIŞI yaparak imara uygun olmayan yapilari resmilestirdiler resmen simdi kalkip kimse deprem icin birseyler yapacaklarini inanamasin

  4. Saray’a yakın kaynaklarıma göre CHP li biri deprem yapacak mış..soyadı iNce ama Muharrem değil..????seni çorbacı seni..Sen bırak İstanbul’u bir an önce Mekke yap gel..gider ayak imansız gitme bari.CHP lileri algı ile yuvarlamayın..Özeleştiri yapın..zirveye çıkardığınız İ.oğlu oradan aşağı kayarak gidiyor ⛷ gündüz içki gece kumar bu götle cennet umar..bu kafayla Erdoğan Everest’te durmaya devam edecek..

  5. Bir gazeteye okurları ları sahip çıkar Gazetede okurlarına doğru bilgi ile sahip çıkar Türkiye de doğru bilgi veren bir gazete veya haber mecrası olduğuna inan mıyırum kutuplaşmakdan başka bir işiniz yok

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın