Geçim sıkıntısı ve yoksulluğu ele aldığımız video serimizin yedinci bölümünde in…


589
11 shares, 589 points


Geçim sıkıntısı ve yoksulluğu ele aldığımız video serimizin yedinci bölümünde inşaat işçisi Güven Gökcan ile konuştuk.
Güven Gökcan, eşi ve iki kızı ile beraber İstanbul’un Sarıyer ilçesinde ikamet ediyor, aldığı ücreti daha yüksek bir seviyeye taşıyabilmek için dinlenmeden çalışıyor. Tek hedefinin iki kızını okutabilmek olduğunu belirten Gökcan, “Bizimki yetinmek değil, kölelikten daha kötü bir durumdayız” diyor.
Haber-video: @eldenneyran

 kaynak


Paylaş:

589
11 shares, 589 points

Yorum

  1. Çok çalacaksın bu ülkede kimseye acımacaksın acınacak hale gelirsin adam haklı baksana yorumlara Yok yaşama Yok köyüne dön yavşaklar babalarınız atalarınız çaldılar sizde yiyorsunuz ????

  2. İçime işledi???? İlk okulu bitirebilmiş sadece ama ne kadar düzgün cümleler kurarak ve aklı başında konuştu farkında mısınız? Yaptığı tek hata 2 çocuk sahibi olmak.Çok acınası,taktir edilesi ve zor hayatları var.Bazı insanlar hayata yenik başlarlar maalesef.
    Yaşam onu sömürürken,o sadece sağlıklı bir nefes almanın mücadelesini verir.Allah yardımcıları olsun????Zor,çok zor.

  3. Din kavramını insanlar insanlara daha kolay hükmedebilsinler diye insanlar tarafından var edilen bir kavram. Din en çok devletin işine yarar. Ve en büyük eşkıya devlettir.

  4. Bu ülkede kamera karşısına geçip soyunacak garip hareketlerle takipçi kasacak çalacak adam vuracaksınız böyle namuslu namuslu ne kazanmayı bekliyosun sen abicim geç bu işleri ayağına bi topuklu giy kaşını aldır az makyaj bak nasıl oturduğun yerden sıfır riskle para kazanıyosun

  5. Yemin ederim kaç tane üniversite mezunu veya üst mertebelerde olan insanı getirin bu adam kadar kelimeleri bir araya getirip güzel cümle kuramaz. Sorunu öyle bi şekilde dile getirmiş ki bu kadar açık ancak böyle olurdu

  6. Elindeki sigarayı görene kadar izledim sonrasını izlemedim, çocukların hakkını içiyor zıkkım için aylık en az 250/350 tl arası veriyor sigaraya dış cepheci, hiç ağlama burada !!!

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın