Enkaz altındaki Azize Çelik’le yaptığı telefon görüşmesiyle ekrana yansıyan ve E…


587
11 shares, 587 points

Enkaz altındaki Azize Çelik’le yaptığı telefon görüşmesiyle ekrana yansıyan ve Elazığ depreminin sembol ismi olan UMKE görevlisi Emine Kuştepe, Cengiz Semercioğlu’na konuştu.Adıyaman Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı UMKE’de görev yapan Emine Kuştepe, deprem haberini duyar duymaz soluğu Elazığ’da almış. “Ben de fay hattında yaşıyorum. Adıyaman’da depremi yaşayan biriyim. Elazığ depremini Adıyaman’daki evimde hissettim. Yaklaşık bir dakika sürdü. Cep telefonuma baktım o an, ekranı yoktu. İletişim kurabileceğim hiçbir şey yok… Direkt ‘Emine kalk hazırlan, Adıyaman yerle bir oldu’ dedim. Hemen UMKE kıyafetlerimi giydim, babam Veysel Kuştepe’ye telefon açtım. ‘Baba iyi misiniz, annem iyi mi?’ diye sordum. ‘Baba bana bir şey olursa çocuklarım sana emanet’ dedim. Her zamanki gibi vedalaştım onunla. Evlat bambaşka bir şey. Evlatlarımın sesini duymadan, annemin sesini duymadan yola çıktım. ‘Herkes sana emanet. Çocuklarım, çocuklarındır’ dedim. Ben Azize hanımın oğlunun yanına da girdim. Enkaz altına. Herkes bana ‘Nasıl girdin?’ dedi. Bu cüssemle girdim. Beton blok çocuğun kafasına dokunuyordu. ‘Abla sen yanımda kal, çalışmalar öyle devam etsin’ dedi.Azize Hanım’a ‘Sen annesin, sen güçlüsün, sen yapabilirsin’ dedim.” .

Enkaz altındaki Azize Çelik’le yaptığı telefon görüşmesiyle ekrana yansıyan ve E...


Paylaş:

587
11 shares, 587 points

Yorum

  1. Her görevli görevi ile alakalı eğitimler alır.. Başka bir umke de bu konuşmyı yapardı.. Yerin altına girme konusuna gelince bunu hepimiz yaparız, sırf destek olmak için bile.. Diğer çalışmış insanları görmezden gelip bir Emine Kuştepe yi gereksiz abarttınız.. Baydı..

  2. Musluman bir toplum olarak bu kadar evrim geçirdik yapılan iyiliklere artık çok şaşırıyoruz yapılmaması gereken bir şeyi yapmış gibi süper kahraman ilan ediyoruz.halbuki iyilik hamurumuzda var yere düşen ekmeği 3kez öpüp kenara koyan bi nesildik nezaman bu hale geldik. .????????

  3. İyi hoş Allah razı olsun. Fakat cok byük bi abartı var kim olsa aynısını yapardı tek bir kişiyi kahraman ilan edilip diger çalışanlara haksıslık edemeyz ordaki herkes kahramndı emine hanımda tek basına kurtarmadı

  4. Neden bu kadar saçma salak düşünüyorsunuz ki anlamıyorum biri diyor disiplin olsa evler yıkılmaz,biri diyor her şeyi magazinleştirmeyin,biri diyor ona ayıp.Farkında mısınız doğal afet yaşıyoruz ve disiplin olsa da o evler yıkılabilirdi buna o küçük beyninizle siz karar veremezsiniz,herşeyi magazinleştirmekten kastınız nedir pardon?! Onlar magazinleştirmese nasıl haberimiz olacak?Magazin dediğiniz şey genel olarak haberdir ve olmasa kendinizden bile haberdar olamayacaksınız,pardon da ne ayıbı?! Adam yapmış kadın ünlü olmuşmuş ne ünlüsü ya yorum yapmak için saçmalamayın Allah aşkına hak etmiş ki adı orda geçmiş birşeylere adını yazdırmış,artık o sesinizi kesin,yorum yapacaksanız da iki kere düşünün

  5. Kime o telefon verilse o konuşmayı yapardı … bu görevi onun lütfen abartmayın , abartmayın ki insanlar görevini yerine getirirken ödüllenirmiş gibi icra etmesinler… herkesin bir görevi var buda onun görevi… önemli olan görevlerimizi sonuna kadar en iyisini yapmak övülecek birşey göremedim

  6. Allah razı olsun. Abartmayın görevini yaptı diyenler öyle bir manzara,korku ile yaşayın bakalım depremi çoğunuz ışık görmüş tavşan gibi kalırsınız. Bir tebrik etmek zor mu ?

  7. Evet güzel bir iş başardı ancak diğer çalışanların hakkı da yenilmesin. Bir sürü kişi canını dişine takıp neler yapanlar var hepsine içten bir teşekkür borcumuz var. .

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın