Elazığ’da 6,8’lik deprem: Bakan Soylu: “Enkazda kalan 30 kişiye ulaşmaya çalışıyoruz.”


595
12 shares, 595 points

Elazığ’da 6,8’lik deprem… İçişleri Bakanı Soylu: “Enkazda kalan 30 kişiye ulaşmaya çalışıyoruz.”

 


Paylaş:

595
12 shares, 595 points

Yorum

  1. ekim ayinda naci gorurun röportaji var.Adam Elazig sivrice de buyuk deprem olma olasiligi var.Biz gerekli yerlere raporlarimizi sunduk.Ama onlemler alinmiyor diyor.Neden nicin onlemler alinmiyor ?

  2. İşte bu yüzden kanal İstanbul a karşıyız, önce insan hayatı, insani değerler, İstanbul da yüzlerce bina deprem riski var, eski binalarda yaşıyoruz, devlet halkına sahip çıkmalı, maddi ve manevi yardımcı olmalı, Türkiye nin deprem gerçeği var,

  3. 1 ay önce 27 Aralık 2019 tarihinde 4,9 şiddetinde deprem olmuş ! Deprem, 1 ay sonra giderek arttı şimdi ise 6,9,kimi yorumlarda 6,8 şiddetinde deprem oldu. Deprem şiddeti giderek artı !! Bu deprem Losengeles Amerika depremini akıllara getiriyor. Öncü depremlere sürekli artan deprem 8, 6 ya kadar çıkmıştı; o zamn uzmanlar öncü deprem olduğunu dğşünmemişlerdi. K. Maraş depremlerinin 1.500 yıldır olmadığını ve İstanbul gibi uzak yerler değil; yakın fayları, çevre fayları tetikleyebilirmiş; bu da düşü dürümcü. Bir an önce yatay mimari ve daha ötesi acilen sağlam daha iyi zemin ve temelde az katlı yapılara ihtiyaç var.

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın