496
2 shares, 496 points


...kaynak: http://instagram.com/p/B7lvs3hpxyO


Paylaş:

496
2 shares, 496 points

Yorum

  1. Okadar boş yorumlar yapmışlarki bu postun altına…işte kitap okumadığınız için maalesef okumayınca anlama kabılıyetınız de kayboluyor…adam sanal mutluluklar ilgiler birbirine ne yediğini ne içtiğini ne aldığını nasıl aşk yaşadığını ispat çabası gerçek duygulardan kopartıyor dıyor..ınstagramda cocuklar sevgili bulma çabasındayken kimse ekinden telefonu bırakıp ailesi ile yemek yemiyor arkadaşı ile telefonu bırakıp yüzyüze sohbet etmiyor.giderek gerçek dıyguları paylaşımları kacırıyoruz değerler yokoluyor dıyor..cocukların elıne telefonların ıyısını vererek ebeveyn olmaya çalışıyot topluma bakın anne babası zengin imajı vermeye çalışırken aslında çocugumuzu başımızdan atıyoruz al telefona kıtlen benı rahat bırak dıyıp onu ona hapsedıyoruz dıyor..adamın da dedıgı gibi gidin kitak okuyun…

  2. O 8 yasindaki cocuga telefon tablet bilmem ne alincagina kitap okumayi okulunu sevdirmeyi ogretin herseyden once cocuk bilgili olmayi ogrensin zaten belli bir yastan sonra telefona sahip olucak ama şimdi oyle birsey ki oylalansin aman ses cikartmasin diye kucucuk cocuklarin ellerine tutusturuyorlar.

  3. Onun yasında teknoloji bukadar ilerlememisti simdi devir teknoloji devri cocukları ilkel bi yasama sokarsak okullarında herseyde geri kalır eger zaten anne calısmıyorsa evinde cocuguyla ilgilenmeyip hep elinde telefonu görürse rol mod onu görür… hicbirsey yapmayın bırakın cocuk cocuklugunu yasasın 3 yasında okullara göndermek nedir daha fiziki olarak bile gelismemis cocuklar.

  4. Benim kızımın da ıphone ‘u var evet 8 yaşında . Neden var sordun mu ? Hiçbir yer güvenli değil bu nedenle gittiği yerde onu daha rahat takip edebilmek için var . Peki evde bir gün dahi birini aramak için eline alması dışında hiç ama hiç ilgilenmiyor . Tv sadece tek bir internetten takip ettiği diziyi ya da çizgi animasyon filmi izliyor arta kalan zamanlarda test çözüyor , kitap okuyor, her çeşit boyaları , boya kalemleri var resim yapıyor veya da hayalleri ile kurduğu oyunları oynuyor . Her tv izleyen , telefonu olan çocuk bağımlı demek değildir . Bunu topluma empoze etmeyin . Bana gelen çocukların çoğu , toplumun kodlaması ile ailesinin yanlış teşhis sonucu tamamen psikolojik bozuk . Onları düzeltmek çok zor . Ha bire de böyle tv , tablet bağımlısı , konsantrasyon eksikliği olan çocuklar yetişiyormuş gibi de bir algı yaratmayın . Çocuklarınız teknoloji ile elbette tanışacak, öğrenecek . Lakin onları hapsetmeyin yeter . ????

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın